Hakkımızda

InterMedia 1989 yılında Ankara’da,

"InterMedia

İleri Teknoloji Destekli Eğitim ve Tanıtım Ortamları

Sanayi ve Ticaret A.Ş.’’

adı altında faaliyete geçmiştir.

1987 yılından bu yana Teknoloji Destekli Öğrenim alanında hizmet veren şirketimiz bu alanda ülkemizde ilk ve lider olma özelliğine sahiptir. Türkiye’nin ilk etkileşimli video ortamında SWIFT eğitimleri veren InterMedia 1989 yılında turizm alanında etkileşimli video kursunu üretmiştir.

InterMedia başladığı günden bugüne değin, insana yapılan tüm yatırımlarda öğrenimin önemini ve bu öğrenimin en etkin şekilde nasıl verileceği sorusuna getirdiği çözümler alanında uzmanlaşmıştır. Şirketimiz bu çözümlerin sağlanmasında kendi bilgi ve deneyim birikiminin yanı sıra 1989 yılından 2007 yılına kadar dünyanın kendi alanındaki en büyük firması olan Amerikan Thomson NETg firmasının Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri'ndeki tek yetkili ortağı olarak hizmet vermiştir. 2007 Ağustos ayında Netg'nin SkillSoft ile birleşmesi üzerine InterMedia, bu firmanın öğrenim ürünlerini ve hizmetlerini yine ülkemizdeki ve Türk Cumhuriyetleri'ndeki SkillSoft yetkili ortağı olarak müşterilerinin kullanımına açmıştır.

1998 yılından başlayarak Internet üzerinden, 12 bin kişinin aldığı bir eğitim ve öğrenim uygulaması olan Bilgisayar Okur-Yazarlığı eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yürütmüş olan InterMedia, 2001 yılından bu yana yürüttüğü yerelleştirme çalışmaları ile beraber SkillSoft'un (Netg) öğrenim kütüphanesindeki kurs malzemelerini gerekli altyapı yazılımlarıyla birlikte Türkçeye uyarlamaktadır. Bu yerelleştirme çalışmaları Türkiye'deki öğrenim ihtiyaçları ve bu konudaki talepler doğrultusunda artarak devam etmektedir.

2001 yılında ilk Akıllı Sınıfı geliştiren InterMedia 2002 yılında www.tde.com.tr adresinde Türkiye'nin en geniş kapsamlı e-Öğrenim sitesini hizmete sokarak Türkiye'de bir ilke daha imza atmıştır. Bu site üzerinden bireysel kullanıcılar binlerce öğrenim malzemelerinden ihtiyaçlarına uygun olanlarını seçerek mekan ve zamandan bağımsız öğrenim alabilmektedirler.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Sanal Üniversite projesini başlatan (2003), Anadolu Üniversitesi’nde ve çeşitli kurumlarda Teknoloji Destekli Eğitim yönetimi ile eğitim ihtiyacının karşılanmasında işbirliği ve temel katkılarda bulunan InterMedia 2007 yılında Türkiye’nin en kapsamlı Internet Tabanlı Öğrenim Ortamı Akademi Gelişim’i hizmete sunmuştur.

InterMedia kurumsal öğrenim ihtiyaçlarının karşılanmasında, gerekli öğrenim planının hazırlanmasından ilgili öğrenim ürünlerinin ve donanımın sağlanmasına ve öğrenim danışmanının bilgilendirmesine kadar teknik ve yönetimsel tüm hizmetleri üstlenerek müşterilerinin öğrenim ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamalarına yardımcı olmaktadır.

Görev anlayışımız:

“İnsana ve teknolojiye yapılan yatırımı en verimli hale getirmeye yardımcı olacak nitelikli ve yenilikçi öğrenim ürünleri, performans destek sistemleri ve danışmanlık hizmetleri sağlayarak kurumlara kendi iş hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktır.”

Telefon: +90 (312) 309 4184

www.im.com.tr

e-Posta : info@im.com.tr